Pedicure Leczniczy


Leczniczy Gabinet Pielęgnacji Nóg - Warszawa - Olsztyn - Gdańsk

O nas

Oferta

Gabinet w Warszawie
Gabinet w Olsztynie
Gabinet w Gdańsku

Kontakt

Państwa Opinie


SprawdŸ Opinie

Jesteśmy specjalistami zajmującymi się stopami. PREKURSOREM I ZAŁOŻYCIELEM LECZNICZEGO GABINETU PIELĘGNACJI NÓG JEST ANDRZEJ SIWICKI OD 26.02.1976 ROKU. Celem naszych zabiegów jest przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a także planowanie i przeprowadzanie kuracji w przypadku już istniejących dolegliwości. Jesteśmy łącznikami i pośrednikami pomiędzy pacjentem a specjalistami takimi jak: interniści, flebolodzy (chirurdzy naczyniowi), chirurdzy, diabetolodzy, dermatolodzy, mykolodzy, masażyści czy fizjoterapeuci.

Kilka przykładowych zabiegów wykonywanych w LECZNICZYM GABINECIE PIELĘGNACJI NÓG :
- fachowe skracanie paznokci
- zabiegi na paznokciach wrastających, zawiniętych, grzybiczych i zgrubiałych
- zabiegi na zrogowaciałym naskórku czyli usuwanie hiperkeratoz
- fachowe rozpoznanie i usuwanie odcisków i kurzajek
- odciążanie bolesnych miejsc
- poradnictwo ogólne i indywidualne.

GABINETY NASZE przygotowane są do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, takich jak chorzy na cukrzycę, chorzy na hemofilię, czy reumatycy. Wywiad i badanie umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych patologicznych zmian, nie tylko w obrębie stóp.
Pomagamy pacjentowi w ścisłym wykonywaniu zaleceń lekarza, dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp.

LECZNICZY GABINET PIELĘGNACJI NÓG występuje jako doradca, udzielając wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg oraz stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych. Posiada wiedzę w zakresie stosowania podstawowych środków farmaceutycznych.

LECZNICZY GABINET PIELĘGNACJI NÓG świadczy usługi , często kojarzone ze specjalistyczną lub medyczną pielęgnacją stóp, czy pedicurem. Nasz zespół specjalistów ma za zadanie przede wszystkim zapobiegać powstawaniu zmian na stopach, w myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć".

LECZNICZY GABINET PIELĘGNACJI NÓG na podstawie obrazu stopy, wywiadu, przeglądu butów i wkładek jest w stanie przewidzieć jakie zmiany w przyszłości pojawią się na stopach naszych klientów.
Zmianom tym można zapobiec. Często będą to wskazówki co do higieny, pielęgnacji, czy gimnastyki stóp oraz butów i wkładek ortopedycznych.

Nasze doświadczenia pokazują, że osoby w wieku 30 lat i powyżej powinny minimum raz na 6-8 tygodni skorzystać z usług gabinetu zajmującego się specjalistyczną pielęgnacją stóp, czyli wykonujący poprawny pedicure. Wskazanie to dotyczy w szczególności osób, których rodzice lub dziadkowie mają, bądź mieli problemy w obrębie stóp.

Samodzielne, często nieumiejętnie wykonane zabiegi na stopach mogą skutkować późniejszymi problemami, między innymi w postaci modzeli (czyli brzydkich przebarwionych na żółto nagromadzeń zrogowaciałego naskórka), czy też wrastających paznokci.

Nasze doświadczenia pokazują również, ze z profilaktycznych zabiegów powinny korzystać osoby chore na cukrzycę – zmiany na stopach w tej grupie są szybsze i mogą prowadzić nawet do amputacji. Jedynie systematyczne zabiegi profilaktyczne mogą uchronić przed drastycznymi konsekwencjami (amputacja) lub znacznie odroczyć je w czasie. Świadomie uchroń się przed tzw. syndromem stopy cukrzycowej, czyli owrzodzeniami, grzybicą skóry i paznokci i innymi przypadłościami.

Warto zadać sobie pytanie jak ważną funkcję pełnią nasze stopy. Odpowiedź jest prosta - ich rola jest nieoceniona, należy zadbać o nie już dziś by w zdrowiu służyły nam do końca życia.


Na dobrej stopie... "Wysokie Obcasy" 2007-07-23
Stopy zimą... "MetroMSN" 2012-01-24

O nas Oferta Gabinet w warszawie Gabinet w olsztynie Gabinet w gdańsku Kontakt