Pedicure Leczniczy


Leczniczy Gabinet Pielęgnacji Nóg - Warszawa - Olsztyn - Gdańsk

O nas

Oferta

Gabinet w Warszawie
Gabinet w Olsztynie
Gabinet w Gdańsku

Kontakt

Państwa Opinie


SprawdŸ Opinie

Stopa cukrzycowa to infekcja, owrzodzenie lub destrukcja głębokich tkanek w połączeniu z zaburzeniami neurologicznymi oraz chorobami naczyń obwodowych w kończynach dolnych. Jest powikłaniem cukrzycy. Nieleczona, prowadzi do nieodwracalnych deformacji i martwic stopy, co często kończy się amputacją.

Jak do tego dochodzi?
Jednym z najważniejszych i najczęstszych powodów „stopy cukrzycowej”, lub „Zespołu stopy cukrzycowej” jest związane z cukrzycą uszkodzenie nerwów. Neuropatia, – gdy uszkodzeniu uległy nerwy jednego rodzaju, lub polineuropatia - gdy uszkodzeniu uległy nerwy paru rodzajów i nie otrzymujemy informacji o:
- drażnieniu powierzchownym, takim jak. tarcie, czy ucisk
- drażnieniu głębokim, tj. skaleczeniach, bólu
- zmianach temperatury.
Drugim bardzo istotnym czynnikiem powodującym rozwój „stopy cukrzycowej” jest uszkodzenie naczyń krwionośnych, które prowadzi do poważnych zaburzeń ukrwienia kończyn dolnych, a szczególnie stóp (makro, lub mikroangiopatia).
Trzecim czynnikiem ryzyka są zmiany deformacyjne zachodzące w stopach w trakcie życia nie tylko u diabetyków. Zmiany w szkielecie stopy prowadzą do całego łańcucha następstw: wadliwe ustawienie kości powodują zmiany w obciążeniu punktów na stopach, czyli przeciążenie miejsc, które na to nie są przygotowane. Czynniki zewnętrzne tj.: złe obuwie, nadwaga, rodzaj wykonywanej pracy np. praca stojąca zamykają listę najważniejszych powodów wywołujących wspólnie Syndrom Stopy Cukrzycowej.

O nas Oferta Gabinet w warszawie Gabinet w olsztynie Gabinet w gdańsku Kontakt